Urządzamy pokój dziecięcy – tapeta w gwiazdki

Każde dziecko marzy o własnym pokoju. Takie swoje miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku w domu lub mieszkaniu dla dziecka jest bardzo ważne. Planując zatem pokój dziecinny należy zadbać zarówno o jego funkcjonalność oraz wygląd. Motywami, które są często wybierane do dziecięcych pokoików są gwiazdki lub chmurki. Pasują one zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.
Wykańczając pokój dziecinny należy zastanowić się nad wyborem materiałów na podłogę oraz na ściany. Podłogę można wykończyć używając paneli podłogowych o odpowiednich parametrach technicznych (twardość oraz grubość). Lepszym rozwiązaniem może okazać się użycie naturalnego materiału jakim jest drewno (parkiet, podłoga z deski).

  

Ściany należy pomalować farbami odpornymi na zabrudzenia i łatwo zmywalnymi. Można je również wytapetować. Takie rozwiązanie daje nam bardzo szeroki wybór wzorów dla dzieci. Szczególnie przytulną i relaksującą atmosferę możemy uzyskać wybierając tapety w gwiazdki. Wzór gwiazdek oraz kolory powinniśmy dostosować do projektu całego pokoju oraz do preferencji naszych pociech. Tapeta gwiazdki dla dzieci to estetyczne i atrakcyjne wykończenie pokoju dziecięcego, które pozytywnie wpływa na wyobraźnię oraz odpowiedni relaks dziecka.

Urządzanie pokoju powinno również obejmować wybór odpowiednich mebli oraz oświetlenia. Meble powinny zapewniać właściwą funkcjonalność dla dzieci. Powinny pomieścić jego ubranka, zabawki oraz książki. Powinny również zapewniać przestrzeń dla hobby naszej pociechy. W pokoju powinno znajdować się również biurko oraz krzesełka i łóżko. Obecnie rodzice często wybierają dla swoich dzieci meble z drewna, które są naturalne i wytrzymałe.

Oświetlenie w pokoju powinno być odpowiednie do nauki oraz zabawy. Należy zadbać o lampkę nocną i biurkową oraz odpowiednio jasne oświetlenie główne.


Urządzając pokój dla straszy dzieci powinniśmy włączyć je w projekt jego wykończenia i urządzania. Należy uwzględnić preferencje dzieci odnośnie ich ulubionych kolorów, kształtów oraz hobby i zainteresowań. Pokój dziecinny to bardzo ważne pomieszczenie, mające niebagatelny wpływ na rozwój dziecka, należy zatem dobrze przemyśleć jego wykończenie i urządzenie.

Dodaj komentarz