TOP 10 wakacyjnych fototapet

Wakacyjne fototapety. Niemal każdy z nas pamięta, klasyczną fototapetę z plażą słońcem oraz palmą. To, co uchodziło jeszcze do niedawna za esencję kiczu lat dziewięćdziesiątych, powraca powoli w odmienionej formie.

Fototapety z lat dziewięćdziesiątych kojarzą nam się z kiczem, głównie dlatego, że nie traktowano wtedy fototapety, jako dopełnienia wystroju, tylko jako odrębnej aranżacji. W skutek takiego podejścia, wrzucano je na byle jaką ścianą i w byle jaki sąsiedztwie, co dawało właśnie kiczowaty i byle jaki efekt.

Obecnie fototapety wakacyjne (te z palmami również) wracają do łask. Powodem nr jeden jest fakt, że obecnie fototapety są kładzione z głową, tak aby całość kompozycji współgrała, i fototapeta wyglądała jak element kompozycji, a nie jak powieszony w nieodpowiednim miejscu, a do tego strasznie duży obraz.

Fototapety wakacyjne mogą być przeróżne i od nas tak naprawdę zależy, czy wybierzemy fototapetę o takiej lub innej stylistyce oraz z motywem, który jest nam znajomy, lub jest po prostu ładnym widokiem przywołującym na myśl wakacje.

Zobacz moją listę TOP 10:

  1. zachód słońca1
  2. plaża1
  3. podwodny świat1
  4. mapa świata2
  5. krajobrazy3
  6. mewy2
  7. zboże1
  8. muszle1
  9. latarnia morska1
  10. statek1A jakie są Wasze ulubione, przywołujące ciepłe, wakacyjne wspomnienia motywy?

Dodaj komentarz