Tapety w kratkę

Moda na wystrój wnętrz nieustannie się zmienia. Kluczową rolę w dekorowaniu mieszkań i domów odgrywają tapety. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wzoru i koloru można odświeżyć dane pomieszczenie, dodać mu charakteru oraz stylowego wyglądu. Z pozoru niewielki zabieg może wpłynąć na znaczną zmianę wystroju.
Przy doborze tapet należy pamiętać o tym, iż nie wszystkie wzory i kolory nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia. Nasz wybór powinien być uzależniony od wielkości, charakteru, położenia oraz przeznaczenia pokoju.

7

4

Do pomieszczeń o małym nasłonecznieniu nie należy dobierać ciemnych i mocno wzorzystych tapet. Należy również przeanalizować kolorystykę innych elementów znajdujących się w miejscu, w którym owa tapeta ma się znaleźć. Ważne jest, aby współgrała z meblami, innymi ścianami, podłogą oraz pozostałymi elementami dekoracyjnymi.

Całe pomieszczenie powinno stanowić harmonijną całość. Wcześniej należy podjąć decyzję, czy tapeta ma pokrywać wszystkie ściany, czy tylko część z nich. Jeśli pozostałe będą malowane, istotny jest umiejętny dobór kolorystyki ścian.

2

5

Warto zastosować ten element w miejscach, które szybką ulegają zabrudzeniu. Dobrym pomysłem jest więc położenie tapety za łóżkiem, komodami, szafkami i w przedpokoju. W sklepach branżowych obecny jest szeroki wybór wzorów i kolorów dostępnych tapet.

W ofercie można spotkać tapety z welurowymi tłoczeniami, ze wzorami geometrycznymi, kwiatowymi, graficznymi oraz złoceniami. Warto wybrać takie, które swoim charakterem dodadzą pomieszczeniu uroku i są swoistymi klasykami. Dobrym pomysłem jest tapeta w kratkę, która doskonale sprawdzi się w jadalni, łazience i salonie. Dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce, doda wnętrzu przytulnego charakteru.

6
Po wyborze wzoru i koloru warto przenalizować materiał, z którego ma być wykonana tapeta. Obecnie na rynku wyróżniamy:
– tapety flizelinowe, które oznaczają się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne,
– tapety papierowe, należące do najtańszych i najmniej trwałych,
– fototapety, cieszące się coraz większą popularnością,
– tapety winylowe, będące najbardziej odporne na zabrudzenia, zachlapania,
– oraz tapety z włókna szklanego, których usunięcie jest niezwykle trudne i pracochłonne, aczkolwiek stanowią ciekawy element dekoracyjny.
Podane informacje pozwolą na odpowiednie dopasowanie wzoru, rodzaju oraz koloru tapety. Warto dobrze przemyśleć dokonanie zakupu, co pozwoli na oszczędność czasu i pieniędzy.

Dodaj komentarz