Tapety imitujące cegłę

Miejski styl aranżacji mieszkań bądź domów daje nam mnóstwo możliwości, w ramach których możemy zrealizować nowoczesne kompozycje.

Niezwykle często charakteryzują się one wręcz surowym minimalizmem, który jednak jest bardzo atrakcyjny w wyglądzie. Idealnie komponuje się z każdym możliwym pomieszczeniem, niezależnie od jego wielkości. Jest on także bardzo wdzięczny podczas dopasowywania oświetlenia. Przyciemnione światło, żarówki LED czy stylowe taśmy – za każdym razem jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę ciekawe połączenia.

Styl nowoczesny, nazywany również miejskim, uzyskać możemy na wiele różnych sposobów. Bardzo korzystna pod względem aranżacyjnym i cenowym jest tapeta biała cegła.

images

Atrakcyjna cegła

2Zeskrobywanie ściany do żywej cegły jest niezwykle czasochłonne i przede wszystkim problematyczne. Brud w przypadku tego typu operacji jest ogromny, dlatego możemy być pewni, że rozniesie się on po całym mieszkaniu. Jednak samo zeskrobanie ściany to nie wszystko. W następnym kroku należy bowiem cegłę odświeżyć, aby prezentowała się okazale. Wiąże się to z koniecznością zainwestowania sporej ilości czasu i pieniędzy, dlatego warto zdecydować się na rozwiązania prostsze, jednak niemniej atrakcyjne.

Korzystając z białej lub czerwonej tapety imitującej cegłę zyskujemy przede wszystkim pewność, iż będzie ona prezentowała się odpowiednio w każdym miejscu – nie musimy martwić się różnego rodzaju ubytkami czy zadrapaniami. Nie oznacza to jednak, iż tapeta nie będzie wyglądać naturalnie. Obecny rynek pełen jest bowiem produktów, które zachwycają dokładną imitacją, która dla wielu jest szalenie przekonywująca.

Możliwości aranżacyjne

9246776963_9a616a9c90_bTapeta cegła biała charakteryzuje się również miłą dla oka estetyką. Jej kolor idealnie wpasowuje się do każdego pomieszczenia, toteż nie musimy głowić się nad tym, w jaki sposób połączyć ją z innymi rozwiązaniami aranżacyjnymi w naszych czterech kątach.

Oczywistą zaletą omawianych tapet jest prostota ich montażu. Wszystko czego potrzebujemy, to klej do tapet i chwila wolnego czasu. Nie musimy martwić się gruntowaniem i dostosowaniem powierzchni ściany. Po położeniu tapety możemy zająć się jej dekoracją. Delikatne, klimatyczne oświetlenie z pewnością podniesie jej walory aranżacyjne. Cegła (także imitowana) bardzo dobrze komponuje się również z drewnem, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy umieścili na ścianie drewniane półki czy obrazy w ładnie wyglądających ramach.

Co dla dziewczyn?

Świat tapet zawiera jednak dużo więcej rozwiązań. Dobrym na to przykładem są tapety dla dziewczyn, które dostępne są w wielu ciekawych aranżacjach. W przypadku młodszych dziewczyn, zdecydować możemy się na zakup tapet z bajkowymi bądź filmowymi motywami. Okazałe będą również produkty różowe, uatrakcyjnione wieloma ozdobami.

Starsze dziewczyny z pewnością będą zadowolone z nowoczesnych rozwiązań młodzieżowych. Trójwymiarowe elementy, różne ciekawe napisy czy maskotki z pewnością okażą się trafionym pomysłem. Dostępnych rozwiązań jest naprawdę dużo, wystarczy jedynie po nie sięgnąć.

Dodaj komentarz