Tapeta w paski

Tapeta w paski może stanowić oryginalną dekorację każdego pomieszczenia. Paski mogą być pionowe, poziome lub nawet namalowane pod skosem. Pasy na ścianie optycznie powiększają wnętrze, a umiejętnie dobrane dodają charakteru.

Dlaczego właśnie tapety na ścianę w paski?
Paski stają się coraz popularniejsze. Nie wynika to tylko i wyłącznie z ich ozdobnego charakteru, ale również z faktu, że optycznie zmieniają proporcje pomieszczenia, mogą je poszerzyć lub wydłużyć. Wszystko uzależnione jest od ich kierunku. Tapety w paski doskonale wpasowują się we wnętrza minimalistyczne, wówczas najlepiej sprawdza się np. klasyczne połączenie czerni i bieli. W pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym paski mogą mieć natomiast różne szerokości.

1

Optyczne triki
W pomieszczeniach z niskim sufitem dobrze wyglądają tapety w paski pionowe. W dużych wnętrzach można nieco zaszaleć i postawić na tęczowe pasy o różnej grubości. Pokój z pewnością powiększą pasy pastelowe. Z kolei pomieszczenia wysokie zrobią się bardziej przytulne dzięki tapetom w paski poziome. Tapeta może również wówczas pełnić funkcję lamperii.

cape-cod-23-071

Tapeta w paski dobra nie tylko na ścianę
Osoby mniej odważne mogą zrezygnować z tapet na ścianę i postawić jedynie na ozdobienie paskami mniejszych elementów. Rozwiązaniem w tym przypadku są samoprzylepne tapety w paski. Można nimi okleić np. blat stolika czy lodówkę. Jeśli zostaną zestawione z neutralnym kolorem ścian połączenie może być efekt może być oszałamiający. Tapety w paski są bardzo modne.

Do jakiego stylu pasują?
W nowoczesnych wnętrzach można postawić na kolorowe paski. Taka tapeta może pojawić się tylko na jednej lub dwóch ścianach. Wówczas nie powstanie efekt przytłoczenia przestrzeni.

sypialnia-w-paski

Styl francuski i angielski doskonale komponuje się z pastelowymi pasami. Styl skandynawski lubi z kolei klasyczne połączenie czerni i bieli. Jest to zestawienie eleganckie i bardzo klasyczne. Ciekawym rozwiązaniem są również pasy marynistyczne – granatowo-białe, bardzo modne zresztą w tym sezonie.

Dodaj komentarz