5 najpopularniejszych fototapet do salonu

Salon jest miejscem, gdzie odpoczywamy lub spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, dlatego ma dla nas szczególne znaczenie. W salonie chcemy się czuć przede wszystkim komfortowo. Oprócz zwykłej farby i tapety, możemy stosować fototapety, w celu urozmaicenia wystroju. Urozmaicenie wystroju to jedno, ale fototapeta do salonu powinna spełniać pewne kanony.

Fototapeta do salonu nie powinna być przede wszystkim w mocnych i jaskrawych barwach, na przykład czerwonych odcieniach. Kolor taki nie pomaga odpocząć, a o to chodzi żeby w salonie przede wszystkim odpocząć. Dobór konkretnej tapety pod kątem kolorystycznym, zależy w dużej mierze od kolorystyki pomieszczenia, ale bardzo dobrze niemal wszędzie sprawdzają się wszelkie odcienie szarości oraz sepia.

Motywy na fototapecie, również powinny być statyczne oraz wyciszające. Architektura, zdjęcia roślin oraz zwierząt w spokojnych pozycjach są zawsze dobrym wyborem. Grafiki wszelkiej maści, również się nadadzą o ile spełniają powyższe dwa warunki. Oto 5 najpopularniejszych tapet do salonu:

 

Dodaj komentarz